کمک تدریس | مبانی کامپیوتر و برنامه سازی - دانشگاه شهید بهشتی - ترم اول سال تحصیلی ۹۰-۸۹ | تمرینات سری دهم ۲۹ آذر ۸۹ / استاد احمدی فر / عباس نادری

تمرینات سری دهم


آرایه‌ها

 1. از تمرینات 10600 الی 10700 حکم آنلاین، تعداد ۸ عدد را انجام دهید و تا انتهای یکشنبه ۵ دی ارسال نمایید.

 2. از تمرینات 10600 الی 10700 حکم آنلاین، تعداد ۶ عدد را انجام دهید و تا انتهای جمعه ۱۰ دی ارسال نمایید.


نکات این سری تمرینات : همه سوالات را مرور کنید و سوالات آسانتر را در سری اول ارسال حل کنید و زمان دوم ارسال را بر روی مابقی سوالات دشوارتر صرف نمایید. پس از انجام این سری تمرینات تقریبا باید به کل مباحث برنامه‌نویسی مقدماتی مسلط باشید.

نکته بسیار مهم : از آنجایی که من انسان هستم، قاعدتا نمی‌توانم حفظ باشم که کدام شماره سوال در حکم معادل کدام سوال است. بنابراین توضیح مختصر صورت سوال را به صورت توضیحات در ابتدای برنامه خود بنویسید، مثلا :

	//10001 : a program to output XOR of two inputs
	//ya
	//10001 : barnameyi ke xor e 2 adad ra khoruji dahad
	//by Abbas Naderi
	#include<iostream>
	int main()
	{
		//your code goes here
	}
همچنین در پاسخ‌هایی که درون حکم برای قضاوت ارسال می‌کنید، نام خود را به صورت توضیحات حتما بنویسید. در غیر اینصورت اگر مشکلی با یک برنامه داشتید و از من سوال پرسیدید، نمی توانم کد شما را پیدا کنم تا مشکلتان را رفع کنم.

نکات کلی تمرینات :

 • اگر تمرینی را اصلاح می‌کنید، پاسخ آنرا در قالب Reply به ای‌میل بررسی ارسال قبلی بفرستید (تا بدنه مکالمات و نتایج قبلی درون ای‌میل جدید نیز باشد)
 • تمامی تمرینات هر سری باید در یک ای‌میل به ای‌میل حل تمرین [email protected] ارسال شوند. دقت کنید به گروه ارسال نکنید.
 • به ازای هر تمرین دقیقا یک فایل باید پیوست ای‌میل باشد. لطفا پاسخ تمرینات را در بدنه ای‌میل ننویسید و به صورت فایل پیوست ضمیمه کنید.
 • عنوان (Subject) ای‌میل باید از فرمت خاصی تبعیت کند:
  Student Name - Student ID - Assignment Set - Revision
  نام دانشجو، شماره دانشجویی، شماره سری تمرین، شماره ارسال . به عنوان مثال :
  Abbas Naderi - 85213151 - Assignment 2 - Revision 1
  شماره تمرین بر اساس هر سری تمرین معین می‌گردد. هر دفعه که پاسخ یک سری خاص از تمرینات را ارسال می‌کنید، شماره ارسال را یکی افزایش دهید. یعنی اگر پاسخ تمرینات سری اول را ارسال کردید، شماره ارسال یک است. پس از آنکه اصلاحاتی در پاسخ‌ها ایجاد کردید و مجددا آنرا ارسال کردید، شماره ارسال را ۲ قرار دهید. در غیر اینصورت تنها آخرین ارسال شما در نتیجه تاثیر می‌گذارد.
 • تمرینات شما پس از ارسال در صف بررسی قرار می‌گیرند. پس از بررسی نتیجه تمرینات به همان ای میل ارسال می‌شود. در صورت لزوم در نتیجه اعلام می‌شود که تمرینات خاصی را مجددا و کاملتر انجام دهید. معمولا بررسی تمرینات سریع انجام می‌شود (کمتر از چند ساعت) اگر در یک هفته پاسخ بررسی به شما ارسال نشد، حتما تمریناتتان به دست من نرسیده است.
 • در صورتی که تمرین خاصی را انجام نداده‌اید، در بدنه ای‌میل ذکر نمایید.
 • در بدنه ای‌میل ذکر نمایید که هر فایل پیوست مربوط به کدام تمرین است (مگر اینکه نام فایلها معین کننده باشد)
 • در نام فایلهای پیوست تنها از کاراکترهای ساده انگلیسی استفاده کنید.
 • لطفا سوالات درسی و غیره را در پاسخ ای‌میل بررسی شده تمرینات نفرستید. عنوان ای‌میل سوالات نباید از فرمت ذکر شده در بالا پیروی کند.
 • هرگز فایل اجرایی به ای‌میل خود پیوست نکنید زیرا ای‌میل به مقصد نخواهد رسید.
 • تمرینات مشابه از ارسال نکردن تمرین نمره بیشتری می‌گیرند ولی در صورتی که تمرین مشابه مشاهده شود، درصدی از نمره تمام افرادی که تمارین مشابه دارند کسر می‌گردد (حتی اگر جداگانه به این نتایج رسیده باشند)
 • اگر پاسخ تمرینی را ارسال کنید، از شما انتظار می‌رود آنرا بلد باشید. بنابراین اگر کوییزها و پرسش‌ها و امتحانات جور دیگری نشان دهند، ناامید کننده‌خواهد بود.

آخرین فرصت ارسال : جمعه ۱۰ دی ساعت ۲۴
بازگشت

Site Footer

Sliding Sidebar