کمک تدریس | مبانی کامپیوتر و برنامه سازی - دانشگاه شهید بهشتی - ترم اول سال تحصیلی ۹۰-۸۹ | تمرینات سری هشتم ۱۰ آذر ۸۹ / استاد احمدی فر / عباس نادری

تمرینات سری هشتم


حلقه‌های پیچیده و توابع ساده

 1. حلقه تودرتو و تابع ساده

  از تمرینات 10300 الی 10500 حکم آنلاین، تعداد ۷ تمرین را کامل حل کنید و ارسال نمایید. ممکن است تمرینات این سری برایتان کمی دشوار باشد بنابراین زمان خیلی زیادی را برای آنها صرف نمایید.


نکات این سری تمرینات : دقت داشته باشید که در هر سری تمرینات، اجازه دارید تنها از مباحث مربوطه استفاده کنید مگر اینکه خلاف آن ذکر شود. به عنوان مثال در تمرینات حلقه، اجازه استفاده از دستور توابع را ندارید و اگر از آن در برنامه‌ها استفاده کنید، هرچند حکم به شما پاسخ صحیح بدهد، برنامه شما صحیح نخواهد بود.
به ازای هر سوالی که ارسال می‌کنید، یک فایل متنی با پسوند cpp یا c باید ارسال شود. اگر فایل اجرایی برنامه را ضمیمه ای‌میل کنید، به دلایل امنیتی به مقصد نخواهد رسید. همچنین اگر برنامه‌ها را به جای فایل پیوست در بدنه ای‌میل بنویسید، تصحیح نخواهد شد. نام فایل حتما باید شماره تمرین باشد.

نکته بسیار مهم : از آنجایی که من انسان هستم، قاعدتا نمی‌توانم حفظ باشم که کدام شماره سوال در حکم معادل کدام سوال است. بنابراین توضیح مختصر صورت سوال را به صورت توضیحات در ابتدای برنامه خود بنویسید، مثلا :

	//10001 : a program to output XOR of two inputs
	//ya
	//10001 : barnameyi ke xor e 2 adad ra khoruji dahad
	//by Abbas Naderi
	#include<iostream>
	int main()
	{
		//your code goes here
	}
همچنین در پاسخ‌هایی که درون حکم برای قضاوت ارسال می‌کنید، نام خود را به صورت توضیحات حتما بنویسید. در غیر اینصورت اگر مشکلی با یک برنامه داشتید و از من سوال پرسیدید، نمی توانم کد شما را پیدا کنم تا مشکلتان را رفع کنم.

نکات کلی تمرینات :

 • اگر تمرینی را اصلاح می‌کنید، پاسخ آنرا در قالب Reply به ای‌میل بررسی ارسال قبلی بفرستید (تا بدنه مکالمات و نتایج قبلی درون ای‌میل جدید نیز باشد)
 • تمامی تمرینات هر سری باید در یک ای‌میل به ای‌میل حل تمرین [email protected] ارسال شوند. دقت کنید به گروه ارسال نکنید.
 • به ازای هر تمرین دقیقا یک فایل باید پیوست ای‌میل باشد. لطفا پاسخ تمرینات را در بدنه ای‌میل ننویسید و به صورت فایل پیوست ضمیمه کنید.
 • عنوان (Subject) ای‌میل باید از فرمت خاصی تبعیت کند:
  Student Name - Student ID - Assignment Set - Revision
  نام دانشجو، شماره دانشجویی، شماره سری تمرین، شماره ارسال . به عنوان مثال :
  Abbas Naderi - 85213151 - Assignment 2 - Revision 1
  شماره تمرین بر اساس هر سری تمرین معین می‌گردد. هر دفعه که پاسخ یک سری خاص از تمرینات را ارسال می‌کنید، شماره ارسال را یکی افزایش دهید. یعنی اگر پاسخ تمرینات سری اول را ارسال کردید، شماره ارسال یک است. پس از آنکه اصلاحاتی در پاسخ‌ها ایجاد کردید و مجددا آنرا ارسال کردید، شماره ارسال را ۲ قرار دهید. در غیر اینصورت تنها آخرین ارسال شما در نتیجه تاثیر می‌گذارد.
 • تمرینات شما پس از ارسال در صف بررسی قرار می‌گیرند. پس از بررسی نتیجه تمرینات به همان ای میل ارسال می‌شود. در صورت لزوم در نتیجه اعلام می‌شود که تمرینات خاصی را مجددا و کاملتر انجام دهید. معمولا بررسی تمرینات سریع انجام می‌شود (کمتر از چند ساعت) اگر در یک هفته پاسخ بررسی به شما ارسال نشد، حتما تمریناتتان به دست من نرسیده است.
 • در صورتی که تمرین خاصی را انجام نداده‌اید، در بدنه ای‌میل ذکر نمایید.
 • در بدنه ای‌میل ذکر نمایید که هر فایل پیوست مربوط به کدام تمرین است (مگر اینکه نام فایلها معین کننده باشد)
 • در نام فایلهای پیوست تنها از کاراکترهای ساده انگلیسی استفاده کنید.
 • لطفا سوالات درسی و غیره را در پاسخ ای‌میل بررسی شده تمرینات نفرستید. عنوان ای‌میل سوالات نباید از فرمت ذکر شده در بالا پیروی کند.
 • هرگز فایل اجرایی به ای‌میل خود پیوست نکنید زیرا ای‌میل به مقصد نخواهد رسید.
 • تمرینات مشابه از ارسال نکردن تمرین نمره بیشتری می‌گیرند ولی در صورتی که تمرین مشابه مشاهده شود، درصدی از نمره تمام افرادی که تمارین مشابه دارند کسر می‌گردد (حتی اگر جداگانه به این نتایج رسیده باشند)
 • اگر پاسخ تمرینی را ارسال کنید، از شما انتظار می‌رود آنرا بلد باشید. بنابراین اگر کوییزها و پرسش‌ها و امتحانات جور دیگری نشان دهند، ناامید کننده‌خواهد بود.

آخرین فرصت ارسال : جمعه ۱۹ آذر ساعت ۲۴
بازگشت

Site Footer

Sliding Sidebar